NEGOCJACJE i MEDIACJE

Jeśli słowa cytowane poniżej w "słowniku pojęć" są Ci bliskie i chcesz się dobrze przygotować do ważnych negocjacji – oferujemy naszą pomoc i współpracę. O wyniku negocjacji decyduje bowiem przygotowanie do rozmów, a nie zaangażowanie i aktywność w czasie ich trwania. Nasze podstawy negocjacji sprowadzamy do znalezienia odpowiedzi na trzy pytania (według zasad, które przedstawia Stuart Diamond w książce: „Zdobądź więcej”, rozdział „Zmienny sposób myślenia”)
1.  Jakie są moje cele?
2.   Kim jest przeciwnik?

3.   W jaki sposób można go skutecznie przekonać?
Proponujemy współpracę w przygotowaniu negocjacji, nasze doradztwo, w razie potrzeby - także udział w zespole negocjacyjnym.  Przy istniejącym sporze, konflikcie interesów, który wydaje się nie do rozwiązania - możemy podjąć się mediacji

SŁOWNIK POJĘĆ:

..... „Negocjacje leżą w samym centrum ludzkich interakcji, kiedy bowiem ludzie wchodzą ze sobą w relacje, od razu zaczynają negocjować: werbalnie lub bez słów, świadomie lub nie. Prowadząc samochód, rozmawiając z dziećmi, wykonując prace domowe – negocjujemy i nie da się od tego uciec; można wszystko jednak robić dobrze lub źle …................................”

...”tradycyjne pojęcia takie jak: racjonalne podejście, użycie siły i władzy, łamanie zasad, czy dążenie do obopólnych korzyści, w większości sytuacji okazują się nieskuteczne. Bardziej przydatne są za to strategie wykorzystujące wrażliwość emocjonalną, nawiązywanie relacji, jasne określenie celów, stopniowe podwyższanie poprzeczki i indywidualne rozpatrywanie poszczególnych sytuacji …....

Źródło: Stuart Diamond - „Zdobądź więcej” (2010)

Mediacja to jeden ze sposobów rozwiązywania sporów, w którym bezstronny mediator pomaga dojść do porozumienia osobom będącym w sytuacji konfliktowej. Celem działania mediatora jest przede wszystkim usprawnienie, a czasami wręcz umożliwienie, przeprowadzenia rzeczowej rozmowy o problemie …....”
…...”
Mediacja koncentruje się na potrzebach i interesach uczestników konfliktu. Stwarza możliwość wypowiedzenia swoich racji w sposób spokojny i przemyślany, co jest możliwe dzięki obecności osoby pośredniczącej w rozmowie, jaką jest mediator …..”

Źródło: www.mediacja.com

 

.:Szybki kontakt:.

Most Consulting - Iwona Traliszewska
ul. Białostocka 10 93-355 Łódź , woj. łódzkie
tel. 511 234 324
email: biuro@mostconsulting.pl
7291540407

wykonanie: PRODO tworzenie stron / Polityka cookies